Neurolingvistinis programavimas(trumpinys - NLP) yra paremtas pseudomoksliniu požiūriu į tarpasmeninį bendravimą, asmenybės vystymasį ir psichoterapiją. NLP teorija buvo sukurta 1970-aisiais - 1980-aisiais metais, jos pagrindu tapo sankirta tarp psichologijos, lingvistikos ir neurologijos mokslų, atrandant ir struktūruojant tam tikrų žmogaus psichologinių darinių priežasčių ir pasekmių sąsajas.
Taigi neurolingvistinis programavimas - tai per penkiasdešimt paskutiniųjų metų atrinkti efektyvūs metodai, paremti išskirtinai klasikine psichologija. Mokslinė tyrinėtojų grupė išanalizavo visiems gerai žinomų mokslininkų - Friedricho Salamono Perlso, Virginijos Satir, Eriko Eriksono ir daugybės kitų darbus bei pavertė juos taikomaisiais modeliais.
Kaip teigė vienas pagrindinių NLP šalininkų ir sekėjų Robertas Diltsas -
“Neurolingvistinis programavimas sutalpina savyje neurologijos, psichofiziologijos, lingvistikos, komunikacijos teorijų, kibernetikos teorinį pagrindą, tuo pačiu tai didžiąja savo dalimi - taikomoji disciplina”.Sociologai ir antropologai įvardina NLP kaip neatsiejamą “New Age” kartos judėjimo dalį, kuomet asmeninis tobulėjimas ir vidinio potencialo atskleidimas tampa vienu pagrindinių gyvenimo tikslų.Egzistuoja daugybė įvairių nuomonių apie neurolingvistinį programavimą. Vienos jų - teigiamos, paremtos begalę faktų apie tai, kaip ši disciplina efektyvina asmenybės komunikaciją. Kitos - drastiškai neigiamos, pabrėžiant NLP manipuliacines svirtis psichologiniuose bendravimo aspektuose.Tačiau kaip bebūtų - tai teikia daug naudos artimai susipažįstant su žmogaus psichologiniais ir komunikaciniais dėsningumais, tad kviečiame panerti į šias kerinčias, paslaptingas ir įkvepiančias paslaptis apie save, kitus ir efektyvią sąveiką!
KAIP DALYVAUTI?Įsijunk žemiau esantį online transliacijos įrašą, paspausk mygtuką "JOIN" esantį šio puslapio viršuje, peržiūrėk video ir sek instrukcijas, kaip atlikti praktines užduotis šioje platformoje. Sukelk visus užduočių įrodymus, kurių prašoma žemiau. Gintarė peržiūrės tavo atsakymus bei suteiks grįžtamąjį ryšį atliktoms užduotims, kurias patvirtinus gausi skaitmeninį ženkliuką, patvirtinantį užsiėmimo metu įgautus pastiprintus įgūdžius
Projektą remia ERASMUS+ programa.
Projekto partneriai:
Latvia: Young FolksBaltarusija: IT School MyfreedomAirija: Badgecraft LimitedLietuva: MADRUSProjekto koordinatorius: Atviras jaunimo centras Žalianamis (Lietuva)
Kiekvienos online transliacijos metu šioje vietoje pasirodys kelios užduotys, kurias būsi kviečiamas atlikti, siekiant mokymosi procesą padaryti maksimaliai efektyvų. Galiausiai, atlikęs/us visas užduotis gausi skaitmeninį savo mokymosi pasiekimų patvirtinimą - skaitmeninį ženkliuką, kuriame bus išsamiai aprašyta, kokias žinias ir įpročius įgavai užsiėmimo metu.
You have to finish 2 tasks to get the badge
Tasks
Task no.1
Evidence verified by: un organizator al activității
Pirmoji užduotis:Aprašyk kokią nors savo gyvenimo situaciją, kurioje esi perėjęs/usi mokymosi ciklą iš nesąmoningo nemokėjimo į nesąmoningą mokėjimą.
Task no.2
Evidence verified by: un organizator al activității
Antroji užduotis:Įvardink po TRIS santykius, kuriuose esi kiekvienoje iš šių vaidmenų pozicijų:
Vaikas
Suaugęs
Globėjas
Task no.3
Evidence verified by: un organizator al activității
Trečioji užduotis:Aprašyk neseniai įvykusią tau įsiminusią situaciją, kurioje jutai stiprų raportą. Kokiais būdais ir raiškos formomis jis vyko?
Task no.4
Evidence verified by: un organizator al activității
Ketvirtoji užduotis:Aprašyk, kokie šio užsiėmimo metu išgirsti dalykai tau buvo įdomūs, sukėlė apmąstymų ir noro pasigilinti, patyrinėti labiau?
Badgecraft găzduiește această platformă și o dezvoltă împreună cu organizații educaționale de top. Programul Uniunii Europene Erasmus+ a acordat cofinanțare pentru construirea primei versiuni a acestei platforme. Contactați support@badgecraft.eu.