Pirmoje dalyje kalbėjome apie lėšų generavimą, o dabar kviečiame apžvelgti finansinių išlaidų klausimą. Šio užsiėmimo tikslas nėra gilintis į sudėtingus finansų valdymo įrankius, tačiau dalyviai kviečiami sąmoningai įsivertinti, kokiai gyvenimo sričiai šią akimirką jie skiria daugiausiai savo finansinių išteklių, ir ar turimas lėšų paskirstymas yra pakankamai subalansuotas. Vėliau, atliekant vieną iš pasiūlytų užduočių,bus suteikta galimybė dalyviams įdėmiau patyrinėti šį klausimą savo asmeninio gyvenimo kontekste.
Būstas, maistas, sveikata – lėšos išleidžiamos būtiniausiems ir neišvengiamiems dalykams ir paslaugoms.
Socialiniai santykiai ir emocijos – lėšos išleidžiamos socializuojantis su draugais, pažįstamais, kolegomis arba investuojamos į pomėgius ir laisvalaikį, skirtus praturtinti gyvenimą ryškiomis emocijomis.
Poilsis – lėšos skirtos jėgoms ir kitiems vidiniams resursams atgauti ilsintis, nesvarbu, ar tai būtų vienos dienos išvyka į sodybą, ar savaitės trukmės poilsis užsienyje. Kai kuriais atvejais gali iškilti keblumų mėginant atskirti poilsį nuo išlaidų socialiniams santykiams ir emocijoms, bet gali turėti ir ryškių skirtumų, nes vieni žmonės energijos gauna būdami aktyvūs ir bendraudami, kitiems, priešingai, prireikia visiškai užsisklęsti savyje ir pailsėti.
Veikla – lėšos išleidžiamos kaip investicija į esamą veiklą. Ši skiltis svarbi tiems, kurie kuria individualią veiklą ar verslą ir neišvengiamai turi investuoti į inventorių, reklamą ir kitus dalykus, kurie ilgainiui kuria pridėtinę finansinę naudą.
Mokymasis – lėšos kvalifikacijai dominančiose srityse kelti.
Taupymas – lėšos, neturinčios suplanuotos paskirties, yra taupomos.
Dažnai gali iškilti keblumų mėginant suprasti, į kurią skiltį labiau tinka vienokios ar kitokios krypties išlaidos. Tarkim, išvyką į festivalį, kuriame vyks šokių pamokos, galima traktuoti kaip poilsinę kelionę, arba, kitaip sakant, kaip emocinio pasisėmimo krypties išlaidas. Tačiau iš kitos pusės, jeigu per šokių pamokas įgyti įgūdžiai yra motyvuojami vizijomis ateity tapti šokių mokytoju, išlaidas jau drąsiai galima priskirti mokymosi ar net investavimo veiklai. Tad šio skirstymo tikslas visų pirma yra paskatinti sąmoningai apmąstyti, su kuo susijusios kiekvieno jauno žmogaus gyvenimiškos išlaidos.