“Erasmus+” ir ES programma, kas atbalsta izglītību, apmācības, jaunatnes un sporta jomu Eiropā. Tās budžets (14,7 miljardi eiro) vairāk nekā 4 miljoniem eiropiešu pavērs iespēju studēt, mācīties un iegūt pieredzi ārzemēs.“Erasmus+” piedāvā visu vecumu cilvēkiem iespējas pilnveidoties un dalīties zināšanās un pieredzē ārvalstu iestādēs un organizācijās.
Tapēc, ja arī tu vēlies pieteikties kādā no projektiem vai vienkārši uzzināt vairāk par Erasmus+ iespējām, seko mūsu FB lapai @youngfolksLV.
Ikvienam, kurš reiz piedalījies Erasmus+ mobilitātē, gan studentam, gan mācībspēkam, pēc ārvalstīs gūtās pieredzes ir kāda atziņa vai ieteikums. Šeit apkopoti interesantākie stāsti, kas gan radīs pilnīgāku priekšstatu par dažādām sadarbības universitātēm, gan caur dažādiem piemēriem motivēs veidot labāku ikdienu arī Latvijā.Iemesls, kāpēc izvēlējos piedalīties Erasmus programmā, ir tāpēc, ka es gribēju izmantot iespēju iepazīties ar studiju procesu citās Eiropas universitātēs.
Angelīna (18 gadi) :"Es sāku piedalīties Erasmus projektos apmēram vienu gadu atpakaļ, pa šo laiku es esmu paspējusi apmeklēt, tādas valstis kā Armēnija, Turcija, Grieķija, Baltkrievija, Gruzija, Francija, Slovēnija u.t.t. Katrā projektā mēs strādājam ar kādu konkrētu problēmu, piemēram, Francijā mums bija jāattīsta kādas mazpilsētas sabiedriskā dzīve, jārīko pasākumi, vietējā skolā jāgrābj lapas un jāapmeklē dažādas nodarbības.
Erasmus+ projekti man iemācīja ļoti daudz lietas ko formāla izglītība skolā, manuprāt, man nespēja dot.Piemēram:
- atbildības sajūtu,
- kritisko domāšanu,
- darbu komandā,
- kā arī kā atrast risinājumu bezizejas situācijās."